Ahoj,

jsem Markét...

Jmenuji se Markéta Červová,  jsem certifikovaná výživová poradkyně, která neustále hledá odpovědi na spousty otázek týkajících se prevence a zdraví. Studium výživy je pro mě několikaletou cestou hledání vlastní rovnováhy a fyzické i duševní pohody.

Věnuji se preventivní a funkční výživě, kde se neřeší jen nastavení jídelníčku jako takového za určitým cílem, ale bere se v potaz celý život klienta. Studuji vliv stravy a životního stylu na hormonální systém, autoimunitní onemocnění, na naši imunitu a mikrobiom.

Jsem také lektorkou zdravotní tělesné výchovy - specializuji se na metodu spirální stabilizace páteře, která mi pomohla v těžkých časech vrátit se zpět do života.

Za vším stojí nějaký příběh. Netajím se tím, že jsem si prošla poruchami příjmu potravy. Nyní to považuji za svou přednost. Problémy s jídlem ovlivňují celý náš život a ani si to často nepřipouštíme. Tak tomu bylo i u mě  - do doby, než mi došlo, že to celé jen o jídle prostě není. Chci inspirovat, že všechno se dá překonat. Musela jsem se podívat na to, proč ten kolotoč vzorců chování vznikl. Mezitím probíhalo dlouhé hledání toho, co dnes vlastně znamená normálně, dostatečně, zdravě jíst.

Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu, poté předškolní a mimoškolní pedagogiku. Asi pět let jsem byla učitelkou v mateřské škole. Práce s dětmi je krásná, ale přišla chvíle, kdy mi díky rychlému tempu začalo být zle. Tělo zastavilo. Musela jsem hodně zpomalit a zamyslet se, jestli chci svůj život přežít nebo ŽÍT. Začala jsem pomalu signálům těla naslouchat a došlo mi, že už není na místě ztrácet čas přemýšlením o tom, jestli si můžu dovolit dělat něco, co miluju. Začala jsem se výživě věnovat naplno. Začala jsen vytvářet prostor pro klienty, který jsem sama kdysi hledala...

SYNDROM POLYCYSTICKÝCH OVÁRIÍ (PCOS)

Zásadním zlomem v mém životě byla diagnóza PCOS a autoimunitního onemocnění štítné žlázy - Hashimot. Daly mi odpovědi na otázky, které jsem dlouhou dobu považovala za neřešitelné. Týkaly se mnoha problémů na těle (narušeného trávení, akné, poruch cyklu, neschopnosti otěhotnět, atd.). Nenašla jsem nikoho, kdo by se mnou vše řešil, tak jsem začala hledat sama. Odpovědi jsem našla a vrátila se zpět do aktivního života. Nad svým PCOS jsem díky změně stravy (která i tak před tím byla "zdravá"), zaměření se na zdraví střev, na eliminaci stresu, na více odpočinku, atd., převzala kontrolu. Rozhodla jsem se dělat vše pro to, abych byla co nejzdravější - s vírou, že tím budou postupně mizet i mé symptomy. Začalo se tak dít. Postupně jsem eliminovala své příznaky, upravila si cyklus, přirozeně otěhotněla a nyní jsem maminkou zdravé holčičky.

Před pěti lety jsem se rozhodla přenést všechnu svou energii na hledání informací, na čtení a studium problematiky týkající se PCOS, abych mohla pomáhat dalším ženám sestavovat jejich unikátní plány, které budou fungovat a přinesou jim zpět klid v jejich životě. Absolvovala jsem i kurzy v USA, abych měla ty nejčerstvější informace podložené studiemi.

Nyní mám za sebou spolupráci s více než dvěma stovkami klientek s PCOS a dalšími hormonálními potížemi. Většina z nich si v mnohých aspektech zkvalitnila svůj život, zbavila se řady nepříjemných symptomů, upravila svůj menstruační cyklus a podpořila tak svou plodnost. PCOS se nedá vyléčit, každá žena však může převzít zodpovědnost za to, jak zdravá se bude cítit. Já u toho mohu být její průvodkyní.

Vytvořila jsem 1. online kurz pro ženy s PCOS v ČR, jehož prostřednictvím mohou ženy pochopit veškerou problematiku a začít na sobě pracovat.

SM  SYSTÉM

Spirální stabilizace se mi připletla do cesty během cesty za miminkem. Díky velkému stresu a fyzické námaze se ozvala záda. Hodně. Ze dne na den jsem byla nucena přestat sportovat i chodit. Dělaly mi problém téměř všechny běžné aktivity - od péče o domácnost, řízení auta nebo jen posezení s přáteli. Prošla jsem rukama řady odborníků, lékařů, fyzioterapeutů. Vyzkoušela jsem řadu cvičení, rehabilitačních metod, ale nakonec mě vítr zavál tam, kam měl - k unikátní cvičební metodě MuDr. Smíška, která mi naprosto změnila život. Pochopila jsem, proč moje tělo spouští všechny bolesti a začala svalové dysbalance a chybné pohybové návyky napravovat. Po roce cvičení jsem mohla dělat všechny aktivity, které mi dříve způsobovaly potíže, prožila jsem velmi aktivní těhotenství bez větších bolestí a omezení. Začala jsem se v metodě vzdělávat dál a díky rekvalifikačnímu kurzu mohu i vás naučit, jak díky několika minutovému cvičení denně můžete žít život bez bolestí.

Nyní se se mnou můžete setkat a zacvičit si v Rehabilitačním centru Smíšek v Praze.

Těším se na Vás!

Markét

Reference a zprávy od mých klientek

Kde získávám Informace

  • Kurzy pro výživové poradce pro PCOS v USA
  • Absolvovala jsem mnohé kurzy, přednášky, semináře, webináře  o hormonálním zdraví, syndromu PCO
  • Poradce pro výživu - Akademie výživy a sportu NutriAcademy, s.r.o. 
  • Strava a imunitní systém, Poradce pro výživu a suplementaci, Cesta za vysněnou postavou  - ATAC spol. s.r.o. - studium pod vedením pana Mgr. Martina Jelínka
  • Semináře funkční výživy, Doplňky stravy v klinické praxi  - Institut funkční medicíny a výživy
  • Semináře Školy klinické naturopatie
  • Kurz sportovní výživy - Běhej srdcem
  • Instruktor metody spirální stabilizace (SM systém)

Najdete mne i na sítích