Chceš jako žena s PCOS už konečně vědět, jak si sestavit jídelníček na celý život, který bude sedět přímo tvému typu PCOS?

PCOS KUCHAŘKA ONLINE

Vstup také do online prostředí se 130+ recepty, návody a tipy do jídelníčku pro ženu s PCOS, která chce pomocí stravy odstraňovat ze svého života jeho nepříjemné příznaky 

Co získáš vstupem do členské sekce?

130+ jednoduchých receptů přizpůsobených ženám s PCOS

Konkrétní návody, jak si jídelníček s PCOS sestavit s přihlédnutím k jednotlivým typům PCOS

Šablony vyvážených talířů pro ženy PCOS, které ti pomohou sestavit si nutričně vyvážené talíře během celého dne

Vzorové týdenní jídelníčky - protože inspirace není nikdy dost

Souhrn nejdůležitějších doplňků stravy pro ženy s PCOS s doporučením pro jednotlivé typy PCOS

Návod na cyklické stravování i pro ženy s dlouhým či problematickým cyklem

Kuchařka protkaná osobními tipy ze života s PCOS

Bonusy v podobě materiálů ke stažení - ebooky, tahák pro sezónní stravování

Ahoj, jsem Markéta!

Výživová poradkyně věnující se vlivu stravy a životního stylu na ženské hormonální zdraví. Sama jsem před několika lety dostala diagnózu PCOS. Tenkrát mě trápila více než roční ztráta cyklu po vysazení hormonální antikoncepce, padání vlasů, akné, přibývání na hmotnosti, úzkostné stavy, velké výkyvy nálad, trávicí potíže - tedy téměř všechny příznaky, které se k PCOS pojí. Samozřejmě jsem také byla jedna z žen, která si přála přirozeně otěhotnět.

Také Ti někdy připadá, že už se z kolotoče příznaků PCOS nemůžeš vymanit?

Mně a spoustě mých klientkek se podařilo vrátit si cyklus, zbavit se téměř všech nepříjemných příznaků a třeba i přirozeně otěhotnět. Já jsem nyní maminkou roční holčičky. Za vším stojí 5 leté studium výživy a hlavně individuální spolupráce se ženami se stejnými potížemi.

V březnu roku 2023 jsem vytvořila Online kurz pro ženy s PCOS s názvem 6 kroků k potlačení příznaků PCOS. Ženy se v něm učí pochopit, co vůbec PCOS znamená, jak funguje jejich tělo a jak se zbavovat nepříjemných příznaků. V kurzu je modul věnovaný protizánětlivé stravě, ale chybí v něm dostatečná zásoba receptů. PCOS kuchařka je velmi obsáhlým doplněním právě modulu o stravě v online kurzu! 

Proč jsem tedy PCOS kuchařku vytvořila?

Právě pro ty ženy, které chtějí své tělo při PCOS výživou maximálně podporovat a zmírňovat symptomy PCOS, ale bohužel si neví rady nebo nemají inspiraci, jak každý den přípravu chutných a hlavně nutričně vyvážených pokrmů zvládat. A protože bych to nebyla já, kdybych vám předala jen holé recepty, kuchařku jsem doplnila spoustou informací navíc, které se každé ženě s PCOS budou jistě hodit pro pochopení všech souvislostí právě v oblasti výživy, jejíž management je klíčový pro zvládání příznaků PCOS, pro podporu plodnosti a pro snížení rizika případných komplikací PCOS do budoucna.

Protože pokud děláme něco, čemu rozumíme, dělá se to snáz. 🙂

Reference žen, které se mnou spolupracovaly

"Kuchařka je skvělým odrazovým můstkem pro všechny ženy s PCOS. Já jsem pochopila, jak si poskládat všechna svá denní jídla a zbavila jsem se závislosti na sladkém. Ruku v ruce se lepší mé krevní výsledky a mám pravidelnější cyklus. Jsem ráda, že mi Markét dala možnost nahlížet do kuchařky už v průběhu naší letní spolupráce, měla jsem každý den kde čerpat inspiraci na vaření a ukázalo se, že stačí jednoduché vaření k tomu, aby se věci daly do pohybu."
M. B. klientka Markét s PCOS

Co je součástí kuchařky?

Je mnohem více než jen kuchařka - bude to Tvůj společník na cestě k lepšímu zdraví s PCOS a celkové pohodě. Každá žena, která se snaží potlačit symptomy PCOS, ví, jak zásadní roli na této cestě hrají strava a životní styl. PCOS kuchařka může být Tvou silnou podporou ať už tě trápí jakýkoliv typ PCOS! Pochopíš, jak jídelníček sestavit tak, aby zlepšoval tvou inzulínovou rezistenci či chronický zánět v těle a zlepšoval tak symptomy PCOS, kterými jsou například nepravidelné cykly, akné, padání vlasů, atd.

Tato trochu jiná kuchařka je plná chutných, vyvážených a snadno připravitelných receptů, které jsou zaměřeny na potlačení příznaků PCOS. Ale to není vše! PCOS Kuchařka Online je také plná postupů, rad a návodů, jak si vytvořit svůj vlastní jedinečný zdravý jídelníček. Pokud si nebudeš vědět rady se sestavením jídelníčku, můžeš mi napsat do dotazové sekce, kde Ti se vším ráda poradím!

S PCOS Kuchařkou Online tedy nejsi nikdy sama. Je to živá, interaktivní platforma, která Ti umožní vstoupit do komunity žen, které se potýkají se stejným problémem jako Ty.  Ať už potřebuješ rady, podporu nebo jen někoho, kdo rozumí tomu, čím si procházíš, má online kuchařka Ti všechno nabízí.

Začni svou cestu k zdravějšímu životu s PCOS Kuchařkou ještě dnes!

Co to znamená konkrétně?

Jaká jsou hlavní témata kuchařky

Jak si sestavit jídelníček při PCOS?

V této sekci najdeš všechna doporučení pro stravování ženy s PCOS s přihlédnutím k jednotlivým typů PCOS. Podíváme se nejen na jídelníček a jeho skladbu, ale také na to, jaké potraviny vybírat, které se při PCOS doporučují vyřadit (a jak poznat, jestli se to týká tebe), kde nakupovat,  v čem vařit či skladovat potraviny nebo jak řešit stravování mimo domov a na cestách. Určitě se dotkneme problematiky stabilní hladiny cukru v krvi, protizánětlivé stravy nebo zdraví střev a mikrobiomu v souvislosti s PCOS. 

Snídaně - nejdůležitější jídlo dne

Naučím Tě, jak má vypadat ideálnÍ snídaně ženy, která chce mít hormony v rovnováze. Sekce obsahuje recepty na sladké i salné varianty tohoto chodu. Pochopíš, proč je pro ženu s PCOS snídaně nejdůležitější jídlo dne a proč není vhodné držet ranní půsty, pokud jsi na cestě za zdravým cyklem či plodností.

Hlavní chody

Už budeš vědět, jak jednoduše při pcos vařit nebo chystat všechny hlavní jídla během dne. Koukneme se na teplou i studenou kuchyni. Pochopíš, kolik a čeho dát na talíř, abys zahnala neustálé chutě se něčím dojídat nebo předešla večerním náletům na ledničku. I ženy, které jí nedostatečně pochopí, jak jídelníček vyladit.

Svačinky, PCOS nápoje a další recepty

Pokud je hlad nebo delší den, je na místě dát si vyváženou svačinu. Žena s PCOS potřebuje primárně předcházet výkyvům v hladině cukru v krvi. Nehleďme pouze na obecná doporučení. Naučme se poslouchat své vlastní potřeby. V této sekci najdeš také další recepty na různé nápoje a ostatní recepty, které se jinam "nevešly".

Pečení sladké i slané

Není potřeba se vzdávat oblíbených dobrot. Je potřeba jen pochopit, jak tyto dobroty do PCOS jídelníčku zakomponovat. Naučme se také používat vhodnější suroviny a více sacharidové pokrmy vhodně kombinovat s bílkovinami a tuky, aby naše hormony zůstaly spokojené.

Vánoce a Velikonoce

Dají se klasické sváteční dobroty připravit zdravěji a tak, aby respektovaly nutriční doporučení ženy s PCOS? Do této sekce jsem vám přidala své nejoblíbenější recepty na (ne)cukroví a další sváteční pokrmy či nápoje. Vysvětlíme si tady také sebe-podporu v rámci psychiky při setkávání se s lidmi s přihlédnutím k nově nastavenému jídelníčku, který ne vždy všichni musí chápat.

Cyklické stravování

Stravování se dle jednotlivých fází cyklu je skvělou pomůckou, která nám pomáhá ladit naše hormony a eliminovat nepříjemné příznaky v průběhu menstruačního cyklu. No jo, ale jak to mám udělat, když vůbec nevím, ve které fázi cyklu jsem nebo cyklus při PCOS momentálně nemám vůbec? Podpoř každou fázi svého cyklu stravou i potravinovými doplňky tak, aby ses cítila báječně nebo v kuchařce pochop, jaká strava ti pomůže s jeho navrácením.

Doplňky stravy pro ženu s PCOS

Které doplňky stravou mohou při PCOS pomoci ke zmírnění jeho příznaků? Je potřeba sahat opravdu po všem, co je na internetu obecně pro PCOS doporučeno? Koukneme se na doplňky stravy s přihlédnutím k jednotlivým typům PCOS.

Vzorové jídelníčky

Když je potřeba inspirace, jak to celé sestvit - jsou tu týdenní jídelníčky, díky kterým pochopíš, jak jídla během dne připravovat. Nehledej v sestavování jídelníčku složitosti. Soustřeď se na opravdové suroviny. šablony pro PCOS talíře a recepty z kuchařky, tím nemůžeš nic zkazit 🙂

Bonusy

Vše další ke čtení a stažení - šablony vyvážených talířů, tabulka sezónnosti potravin, co jíst před a po cvičení, proč využít sílu antioxidantů a další.

Vaše dotazy

Prostor, kde můžeš klást veškeré otázky, které Tě během čtení kuchařky napadnou a nenajdeš na ně svou odpověď. Chci, aby každá žena s PCOS věděla, jak si se svým jídelníčkem poradit!

Jsi připravena začít měnit svůj život s PCOS? Chceš se zbavit nepříjemných příznaků!

Tato kuchařka může být nyní i Tvůj puzzle při řešení PCOS, na který se nyní potřebuješ zaměřit!

Neexistuje pravý čas na to, začít vařit a jíst lépe. Vše začíná Tvým skutečným rozhodnutím zaryté návyky začít měnit.

S touto kuchařkou můžeš začít ještě dnes. Protože průběh svého PCOS máš jen ve svých rukách.

  • V kuchařce najdeš kompletní návod pro vytvoření jídelníčku orientovaného na potlačení příznaků PCOS s přihlédnutím k Tvému typu PCOS
  • Obsahuje širokou škálu chutných jednoduchých receptů ze základních surovin, které zvládne připravit každý
  • Najdeš zde praktické tipy, které ti pomohou pochopit, jak strava ovlivňuje PCOS
  • Recepty a tipy jsou připraveny s ohledem na potřeby těla ženy s PCOS
  • Vždy se můžeš v dotazové sekci na cokoliv doptat
Objednávkový formulář

Ihned po připsání platby na účet získáš přístup do členské sekce kuchařky na neomezenou dobu a zaručeně se k Tobě dostane všechen obsah, který do ní v budoucnu přidám!

Nejčastější otázky k PCOS kuchařce

Co to znamená "žívá online kuchařka"?

Protože je to online kuchařka, může být neustále doplňována. Recepty i další informace ke stravování při pcos budou neustále doplňovány na základě studia Markét a podnětů jejích klientek.

Na jak dlouho mám ke kuchařce přístup?

Na dobu takovou, dokud bude existovat tento web. Garantuji minimálně 12 měsíců od data zakoupení.

Jsou recepty v kuchařce těžké na přípravu?

Ne. Využíváme základní suroviny a ty nejjednodušší způsobu úpravy pokrmů. S přípravou si jistě poradí i začátečník, taktéž budou zvládnutelné při vaření pro celou rodinu.

Je kuchařka pouze pro ženy s PCOS?

Určitě v ní najde každá žena spoustu informací a tipů, jak prostřednictvím stravy pozitivně ovlivňovat své hormonální zdraví. Určitě je vhodná pro každého. kdo ze stravy vylučuje lepek, kravské mléčné výrobky, cukr, sóju, pro osoby s autoimunitním onemocněním (např. Hashimoto, endometrióza) a pro každou ženu s různými hormonálními dysbalancemi či při snaze o početí.

Co když si po přečtení kuchařky stejně nebudu vědět rady se setavením svého pcos jídelníčku?

Nemyslím si, že se tak po pečlivém přečtení kuchařky stane. 🙂 Ale pokud ano, můžeš využít stránky s dotazy, kde se mě můžeš na cokoliv zeptat nebo mi napsat přímo na můj email.

Vracíte zpět peníze, pokud mi kuchařka nebude vyhovovat?

Ne. Kuchařka je digitálním produktem a přihlášením do členské sekce si uživatel může veškerý obsah stáhnout, zkopírovat a dále používat, ikdyž členství zruší. Platbu za kuchařku nevracím.

DISCLAIMER

Informace z e-booku, kurzu, kuchařky nebo mé sociální sítě používáte pouze na vlastní riziko. Upozorňuji, že mé e-booky, kuchařka a kurzy jsou pouze informačním produktem určeným pro vzdělávací účely. Přečtením e-booku nebo absolvováním kurzu souhlasíte s tím, že autorka není odpovědná za použití informací v e-booku, kurzu, kuch uvedených. Informace nejsou určeny k léčbě, diagnostice, léčení nebo prevenci jakékoli nemoci. E-booky, kurzy jsou vytvořeny na základě mých vlastních zkušeností a znalostí a nenahrazují lékařskou péči, ani nenabádají k tomu, abyste tímto obsahem nahradila pokyny a doporučení Vašeho lékaře. Vždy se poraďte se svým lékařem ohledně svého zdravotního stavu a než se pustíte do změn v jídelníčku, ve cvičení nebo užívání doplňků stravy. Myslete na to, že nejen nutriční potřeby jsou u každého člověka jiné. Informace v mých e-boocích, kurzech proto berte jako inspiraci, kterou můžete aplikovat do svého života a vyzkoušet, zda se budete cítit lépe nebo dosáhnete svých cílů. Autorka nenese žádnou odpovědnost za vaše úspěchy či neúspěchy, případně za zhoršení vašeho zdravotního stavu. Jakékoliv šíření nebo poskytování obsahu e-booků, kurzů třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno. E-booky, kurzy nejsou určeny jako náhrada za řádnou léčbu jakéhokoliv onemocnění. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení